Pérová váha nabídne exkluzivní zápas a dovoluji si říct, ten pravý hlavní tahák turnaje UFC 222. Veterána Frankie Edgara vyzve o deset let mladší Brian Ortega. Vítěz zápasu se může pyšnit stoprocentní šancí na titulový zápas s šampionem Maxem Hollowayem.

Bývalý šampion lehké váhy Frankie Edgar dosud v pérové váze nenašel jiného přemožitele než Joseho Alda, který ho porazil dvakrát (pokaždé na body). BJ Penn, Cub Swanson, Uriah Faber, Chad Mendes, Jereme Stephens nebo posledně Yair Rodriguez. Tihle všichni recept na všestranného Edgara nenašli.

Dá se říct, že v pérové váze sice předvádí skvělé výkony, ale taky má pořádnou smůlu. Tak dlouho na vrcholu a pořád bez titulu. Buď je ten titulový zápas s Aldem nebo se zraní sám Edgar a když už všechno vypadá, že to nakonec dopadne, tak se zraní i šampion (Holloway), který za poslední tři roky nebyl zraněný ani jednou.

Brian Ortega to je úplně jiná pohádka. Netrvalo dlouho a z prospektu se po pěti výhrách stal vyzyvatel a jedno z největších nebezpečí v divizi.

Jeho kariéru zdobí fakt, z jaké životní pozice se mu ji podařilo vybudovat. Vyrůstal v ghettu, kde nikdo nedostal nic zadarmo, prošel tvrdým mládím s pouličními rvačkami na denním pořádku a i to mu dalo základ k MMA.

Díky jeho schopnostem si ho zanedlouho všiml místní boxerský trenér, který ho zasvětil do tajů bojovných umění, boxu a jiu-jitsu. Netrvalo dlouho a ve svých 22 letech vstoupil do UFC jako neporažený prospekt s černým pásem v brazilském jiu-jitsu.

Cesty k vítězství

Pokud vás příliš nebaví boj na zemi, právě tihle dva vám ho udělají atraktivní a budete to milovat.

Jiu-jitsu v podání Briana Ortegy je něco úžasného, v kombinaci s Frankie Edgarem to bude doslova ohňostroj.

Ne, že by oba vládli jen na zemi. U všestranného Frankie Edgara je to samozřejmost, i když nemá zrovna největší ‘KO sílo’, tak už svými pěstmi položil několik bojovníků na záda. Neskutečný pokrok v postoji předvedl i Brian Ortega, ze kterého se vlastně vyklubal nebezpečný specialista na ukončení ze všech pozic.

V zápase můžeme čekat mnohé, ukončení v prvním kole to asi nebude, ale bitva se vším všudy rozhodně ano. Oba jsou takzvaní ‘slow starteři’ a nejnebezpečnější začínají být až ve třetím kole, hlavně tedy Ortega, který tam nasbíral již čtyři ukončení. Edgar taky nikam nespěchá a soupeře si v klidu, díky své technice, tahá na body.

Turnaj UFC 222 se uskuteční ze soboty na neděli, klasicky ve 4:00 ráno.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here