Woodley vs. Till preview tak trochu jinak, těžká nuda nebo ne?

UFC 228 je tady!

Další číslovaná akce s sebou tentokrát nese velká očekávání. Ne tak kvůli celkovému hvězdnému arzenálu, který není zrovna největší, ale spíše kvůli vzrušujícímu hlavnímu zápasu.

Tyron Woodley (18-3-1) vs. Darren Till (17-0-1)

Nepamatuji, kdy jsme naposled měli takhle vyrovnaný titulový zápas ve welteru. Vlastně ano, UFC 205 a první zápas mezi Tyronem Woodleyem a Stephenem Thompsonem. Tehdy v napínavém a divácky atraktivním zápase zvítězil Woodley a poprvé obhájil svůj titul. Od té doby to šlo bohužel s atraktivitou titulových zápasů ve welteru z kopce.

Nyní je tady liverpoolský bouřlivák Darren Till, který by tohle všechno měl změnit. Doufejme. Buď to změní, nebo se to prostě změnit už nedá. Tyron Woodley totiž patří k pravděpodobně nejlepším bojovníkům současnosti. A to ať chcete nebo ne. Knokautoval Lawlera, pak si dvakrát bez větších problémů poradil s nejlepším „strikerem“ divize Thompsonem a naposledy totálně vymazal 35 takedownových pokusů Demiana Maii.

Zní to skvěle, bohužel to má ale háček. Není to zrovna nejatraktivnější podívaná. Tyron Woodley se totiž přepnul do módu “obhajoba je víc než všechno ostatní”, což je svým způsobem samozřejmě pravda, ale lidem se to zrovna nezamlouvá, ještě když je to za cenu 25 minutové nudy. Má na to ale nesporné a nezpochybnitelné kvality, proto si to může dovolit.

Jestli mu ale někdo za poslední dobu hnul žlučí, tak právě Darren Till a fanoušci, kteří mu to pěkně dávají sežrat. Třeba právě to, ho posune k aktivnějšímu zápasu a koukatelnému výkonu.

Co se týče Tilla, ten zvládl první těžký úkol. Udělat váhu. A že se mu to povedlo. Ještě s librou k dobru všem nepřejícníkům odpověděl vytaženými prostředníčky.

Nyní ho čeká vůbec první zápas na americké půdě. I proto zde strávil přibližně měsíc a půl, aby se dostatečně aklimatizoval, tak trochu po vzoru Conora McGregora.

Jestli má Till potřebné kvality a schopnosti, aby suverénního Woodleyho porazil, to s jistotou říct nejde. Kromě Cerroneho a Thompsona se ještě s žádným TOP 10 bojovníkem neutkal. Lidé mu ale věří a zároveň si věří i on sám. Vždyť už po výhře nad Cerronem začal prohlašovat, že získá titul i ve střední váze. Ve prospěch, oproti šampiónovi, za něj hraje vetší aktivita za poslední rok a také výšková a celková velikostní převaha. Zároveň se ale díky ní stává větším a snadněji zasažitelným cílem.

Zápas má hodně otazníků. Důkazem jsou i kurzy, které se ze dne na den mění. Nikdo průběh zápasu neodkáže předpovědět. Svou roli bude hrát spousta faktorů. Jak je na tom Woodley po zápasové pauze, bude mít chuť bojovat a šlápnout do toho naplno, jaký gameplan Till zvolil nebo co udělá jeho hlava?

Nevím a proto nás to baví.

Své odpovědi dostaneme již dnes v noci. Někdy mezi půlnocí a jednou ráno nás čeká předkrm v podobě Lucky Pudilové a pak našlapaná hlavní karta. Vše ŽIVĚ na Nova Sport.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here