Dana White: Rockhold by měl ukončit kariéru

Přesun do polotěžké divize nevyšel Luku Rockholdovi podle představ. Na vlastní kůži pocítil váhový rozdíl a odešel poražen ve druhém kole. Polský bijec Jan Blachowicz tvrdým hákem zlomil Rockholdovi čelist a řekl si o titulový zápas.

Luke Rockhold prohrál třetí ze svých čtyř zápasů a restart kariéry v polotěžké váze mu nevyšel. Rockhold působil v zápase unaveným dojmem, kila navíc si vybrala svou daň. Blachowicz byl v duelu lepším bojovníkem, což potvrdil ve druhém kole přesně mířeným úderem na bradu svého soupeře. Rockhold si z oktagonu odnesl zlomenou čelist a Dana White volá po konci kariéry bývalého šampiona střední váhy.

„Myslím, že by měl Luke ukončit kariéru. Má zlomenou čelist. Již podruhé. Několikrát byl tvrdě knockoutován. Měl skvělou a úspěšnou kariéru, ale nyní by měl pověsit rukavice na hřebík.“

Dana si myslí, že konec s MMA Lukovi pomůže v jeho kariéře modela, kde je jednou z hlavních tváří oděvní značky Ralph Lauren.

„Má i jinou kariéru, ve které se mu velmi daří. Dělá modela pro Ralpha Laurena a je v tom úspěšný.“

Luke Rockhold je skvělý bojovník, který získal titul jak v UFC tak v organizaci Strike Force. Po odchodu z AKA gymu začala jeho forma strmě klesat. Přesun do polotěžké váhy byl možná poslední šancí, jak nastartovat uvadající kariéru. Jan Blachowicz však ukázal sílu bojovníků polotěžké divize, která je na Rockholda příliš velká. Možná je na čase poslechnout Danu Whitea a definitivně se přesunout na modní mola.