„Není to dobrý bojovník, zničím ho v prvním kole,“ hlásí Mawar Růžička

Očekávaná odveta Mawara s Vikingem. Tadeáše Růžičku čeká premiéra v profesionálním MMA a to proti Jakubu Dykovi, kterému na sherdogu svítí pozitivní skóre 5:2. O přípravě i soupeři se Mawar rozpovídal v pořadu MMA Letem světem.

“Chodim na grapling, wrestling, připravuju se na zápas na zemi. Trénuju s Jakubem tichotou a Matějem Kuzníkem u Andrého Reinderse. Zrovna těmhle dvěma mám problém vstát ze země, ale oni zase mají problém mě hodit,” popisuje přípravu.

Soupeřem Mawara bude Jakub Dyk, kterého drtivým způsobem porazil v českém finále projektu Underground. “Není to dobrej MMA zápasník, takže pro můj profesionální start je to ideální volba. Po Undergroundu ode mě všichni očekávají masakr, ale teď to bude jiný sport než v Undergroundu. Absolvoval jsem extrémní přípravu, abych byl připravený na boj na zemi, ale on taky není nějak špičkový na zemi, takže budeme v postoji, a tam jsem v Undergroundu dominoval, jak jste mohli vidět,” řekl ve vysílání Ondřeji Novotnému.

A Mawar se vyjádřil i na adresu soupeře: “Myslím si, že je to blázen. Chci dát lidem to, co chtějí vidět, pořádný násilí. Chci ho zničit. Mezi náma není nic osobního, ale lidi chtějí vidět bolest, takže tam jdu prostě do války. Stoprocentně ho ukončím v prvním kole,” dodává.

Tadeáš Růžička se utká s Jakubem Dykem na turnaji OKTAGON 17, 17. října v brněnském Bobyhall.