Joseph Benavidez se diví, že T. J. Dillashaw nebyl chycen již velmi dávno

Bývalý šampion bantamové váhy T. J. Dillashaw byl nedávno usvědčen z porušení dopingových pravidel. USADA stanovila trest na dva roky, za požití zakázané látky EPO. Mezi bojovníky se již dlouho dobu mluví, že T. J. opakovaně porušuje pravidla. Joseph Benavidez se překvapen, že klec spadla až nyní.

„Vůbec mě nepřekvapuje, že ho konečně chytli. Vůbec ne! Nebudu sedět a říkat, jaký ten chlap je. Stačí se podívat na internet a každý zjistí, jak to je. Je na sto procent jasné, co udělal.“

Stejně jako Cody Garbrandt i Joseph Benavidez byl bývalým tréninkovým partnerem Dillshawa. Jejich cesty se rozešli poté, co T. J. prohlašoval, že vítězstvím nad Cejudem zničí muší divizi. Benavidez si také myslí, že trest od USADA byl příliš mírný.

„Přišly důsledky jeho chování, které nemohl skrývat navždycky. Překvapuje mě, jak dlouho dokázal dopování skrývat. Nejde to ale dělat napořád. Jsem rád, že to prasklo. Sice dostal po každém zápase zaplaceno, ale následky jsou mnohem horší. Všechna ta hanba bolí možná víc, než zákaz činnosti.“

T. J. Dillashaw naprosto zničil svůj odkaz. Byl považován za jednoho z nejlepších bojovníků a možná nejlepší bantamovou váhu vůbec. Nyní je vše pryč. EPO je látka, kterou bojovník nepřijme ze špatného suplementu, podává se nitrožilně. Kolikrát nastoupil do zápasu pod vlivem EPA, zatím není jasné. USADA údajně přezkoumá i starší odebrané vzorky. Ostuda bývalého šampióna tedy může jen narůstat.