Masvidalova odveta s Diazem? Kdepak, prezident mluví o jiném jménu

Zajimavá odveta o „BMF“ pás už byla téměř na stole. Dana White ale naznačil, že přednost zřejmě dostane Colby Covington.

„Proč by ten zápas neměl být? Vždyť dává veškerý smysl,“ reagoval White na dotaz ohledně potenciálního zápasu Masvidal versus Covington.

Bývalý prozatímní šampion Colby Covington utrpěl v prosinci minulého roku svou druhou porážku kariéry. V pátém kole podlehl v titulovém zápase šampionovi welterové váhy Kamaru Usmanovi. Nedávno se ale vrátil dominantní výhrou nad Tyronem Woodleym. Poté Colby dostal během televizního vysílání telefonát od prezidenta Donalda Trumpa a uspořádal na Usmana velmi urážlivé promo, které se nevyhlo ani rasistickým urážkám.

Toto Covingtonovo kontroverzní představení ale nestačilo na to, aby překočil Gilberta Burnse, který dostal šanci utkat se o titul proti Kamaru Usmanovi na UFC 251. Burns byl naneštěstí  pozitivní na COVID-19 a musel ze zápasu odstoupit. Týden před samotným turnajem ale přijal vhozenou rukavici Jorge Masvidal, který však na Usmana nestačil a prohrál jasně na body.

White doposud nenaznačil časový rámec bitvy Usman – Burns, tudíž je pravděpodobné, že vítěz případného souboje Masvidal vs Covington, může být dalším titulovým vyzyvatelem. Je to rovněž šance na získání pořádné sumy peněz, jelikož jde o nevraživý souboj mezi bývalými tréninkovými kolegy, ze kterých se stali nepřátelé.

Covingtonův spor s Masvidalem vyústil odloučením od jeho dlouholetého působiště, American Top Teamu (ATT), kde se nedávno zákázaly používat jakékoliv trash-talky. Tento zákaz tak vedl k odchodu Covingtona z ATT a později se připojil k týmu MMA Masters.