SEN SE STÁVÁ SKUTEČNOSTÍ! OKTAGON VSTUPUJE DO NOVÉHO SVĚTA A SPOUŠTÍ NĚMECKOU VÝZVU

Největší tuzemská organizace smíšených bojových umění OKTAGON MMA už začátkem roku oznámila, že se v nejbližších měsících vydá zacílit také na zahraniční trh. Pro své první mimo česko-slovenské působení si vybrala západní Evropu, konkrétně Německo. 

Do německého Frankfurtu se už začátkem kalendářního roku přesunulo několik členů týmů včetně promotéra a spolumajitele Pavola Nerudy, aby společně dohlíželo na natáčení. Stejně jako před šesti lety začal OKTAGON svou pouť v Česku a na Slovensku totiž startuje i německá mise – natáčením série show OKTAGON Výzva. 

Den před turnajem OKTAGON 32 v Ostravě zveřejnili promotéři na každoročním setkání s médii a fanoušky zvaném TIME vůbec poprvé také kompletní osmičku bojovníků, kteří se utkají o vítězství. Jsou jimi Antonio Bila, Selim Topuz, Ali Nasir, Ibrahim Cholo, Simeon Kapuya, Hassan Shaaban, Endrit Brajshori a Jaime Cordero. Zápasit se bude ve váze do 77 kilogramů.

“Německo pro nás znamená novou výzvu, nový trh o velikosti pětaosmdesáti milionů a samozřejmě nové možnosti. Je to obrovský krok s obrovským potenciálem pro naši organizaci, je před námi ale zároveň ještě mnoho práce k popularitě a uznání na německém trhu,” připomíná spolumajitel OTKAGONU Pavol Neruda. 

Dva čtyřčlenné týmy vedou naprosté ikony německého MMA. Stephan Pütz a Christian Eckerlin na jedné straně a na straně druhé bratři Martin a David Zawadové. První díl nové série Výzvy běží v Německu na největší tamní stanici BILD.tv a BILD+. Pro české a slovenské publikum všechny díly odvysílá platforma OKTAGON.tv. První díl startuje už v pondělí 18. dubna. 

“Projekt Výzva měl vždy speciální místo v mém srdci a letošní ročník je pro mě maximálně atraktivní v tom, že všechno je zase najednou nové. Máme nové a pro Česko a Slovensko zatím zcela neznámé bojovníky, kteří ale nejdou daleko pro ostřejší slovo. Jsou všichni extroverti, umí se skvěle prodat a musím říct, že všechny epizody jsou extrémně zábavné a návykové. Zároveň výzvy pro zápasníky, které jsme pro ně připravili, mají potenciál stát se virálními a proletět internetem skrz na skrz. Vůbec největší radost mám ale z trenérských dvojic. Pütz s Eckerlinem a bratři Zawadové, to jsou nejzvučnější německá jména v bojových sportech,” raduje se Neruda, který kromě turnajů OKTAGONU většinu času tráví právě ve Frankfurtu. 

“Poprvé nepracujeme s naším štábem, na který jsme zvyklí, ani s našimi bojovníky. Za tu dobu jsme si zvykli na určitý standard a najednou zjišťujeme, že naše nároky na zpracování jsou poměrně vysoké. Z toho důvodu jsme museli v průběhu natáčení jednotlivých epizod sáhnout například ke změně režiséra. Na natáčení ale dohlíží i lidé z našeho týmu, takže se požadované kvality nakonec podařilo dosáhnout,” dodává. A úskalí během výroby nové sezóny Výzvy, bylo mnohem víc.

“Spojili jsme se s MMA Spirit ve Frankfurtu, ty prostory ale nejsou úplně ideální pro natáčení, takže jsme si museli pronajmout skladovou halu, v rychlosti ji předělat na jakýsi MMA gym, kde se to celé odehrává,” popisuje Neruda. 

Projekt německé Výzvy bude vrcholit 4. června, kdy se OKTAGON vůbec poprvé vydá s turnajem za hranice domácí scény. V ikonické Festhalle ve Frankfurtu uspořádá svůj první německý turnaj, kde dojde mimo jiné právě k finálovému zápasu Výzvy. V hlavních zápasech se pak představí i dva trenéři z tohoto projektu, Stephan Pütz vyzve v duelu polotěžké váhy Martina Zawadu. 

Velkolepý návrat si na německý turnaj přichystala i největší domácí hvězda. Karlos Vémola se po sérii zranění konečně vrací do MMA a kde jinde by se měl po pauze představit, než před nadšeným publikem ve Frankfurtu. Na turnaji se objeví také Christian Eckerlin. Titulovou bitvu lehkých vah pak obstará Ivan Buchinger proti belgické senzaci Losene Keitovi. 

Text and photo credits: OKTAGON MMA