Třetí díl Výzvy přinesl rychlé ukončení

Pátá série OKTAGON Výzvy pokračovala v pondělí večer svou třetí epizodou. Přecházející dvě týmové výzvy i následné čtvrtfinálové zápasy pokaždé ovládl český tým, když nejprve zvítězil Michal Krčmář a po něm ve druhém díle také Matouš Kohout.

“Matouš všem ukázal svoje zkušenosti. V zápase se Zajacem přesněji trefoval a i přes náročné chgvíle v prvním kole se dokázal vzepnout a svého soupeře nakonec porazit, a to i přes nateklý kloub na ruce,“ shrnul trenér českého týmu Viktor Pešta.

Po baletu a pečení koláčů přišla ve třetí epizodě konečně na řadu také chlapská týmová výzva. Ta spočívala ve slalomu z kuželů na skůtru. Lepší čas nakonec znovu zajeli Češi, a tak i napotřetí dostal jejich tým možnost sestavit čtvrtfinálovou dvojici. Trenéři do zápasu vyslali Vladimíra Lengála, jehož soupeřem se stal za Slovensko Roman Paulus.

Mezi oběma borci panoval při přípravách ve vile vzájemný respekt, dokonce spolu oba šli zároveň do sauny. Jiní dva zástupci českého týmu ve volném čase odjeli do nemocnice. Matouše Kohouta trápí zhmožděný kloub na ruce, Michalu Krčmářovi lékaři pro změnu odhalili fakturu na obratli.

“První dva zápasy jsme prohráli, teď od vás očekávám už jen výhry. A ne jen výhry, ale výhry v prvním kole,” řekl svým svěřencům trenér Ilja Škondrič.

Na podporu Romana Pauluse se do publika usadili vítězové předešlých ročníků Výzvy, Samuel Krištofič a Karol Ryšavý. A byl to právě Roman Paulus, který splnil přání trenéra Škondřiče. Svého českého soupeře dostal na zem perfektním highkickem už na začátku prvního kola, kde mu po pár vteřinách a několika úderech nasadil škrcení zezadu. Paulus tak pro svůj tým získal první vítězství.

Do posledního čtvrtfinálového zápasu tak nastoupí Matúš Šutka s Pavlem Hvězdou. Čtvrtou epizodu OKTAGON Výzvy vysílají televizní stanice O2 TV Sport a JOJ Plus v pondělí 5. října večer.