Daniel Cormier: Pokud prohraji s Lewisem, chci obhajovat v polotěžké váze

Daniel Cormier drží pásy v dvou nejtěžších váhových kategoriích. Začátkem října ho čeká první obhajoba v těžké váze. Soupeřem bude populární „Black Beast“ Derrick Lewis. O pás polotěžké váhy se na konci roku utkají Jones s Gustafssonem, UFC tedy zbaví DCho pásu ve váze do 93,5 kilogramů. Cormier se však nechal slyšet, že pokud s Lewisem prohraje, má v zájmu obhajovat pás v druhé nejtěžší kategorii.

„Pokud s Derrickem prohraji, tak půjdu obhajovat pás v polotěžké váze, nemůžete mi ho tedy teď vzít. Nemůžete mi vzít oba pásy, když bych o jeden přišel, že“?

Cormierův plán je v říjnu porazit Lewise a poté zápasit s Brockem Lesnarem, což bude největší výplatní den v DCho kariéře. V březnu příštího roku se chystá do důchodu, souboj s Lesnarem by byl skvělý dárek na rozloučenou.

Na druhou stranu, pokud Black Beast Cormiera porazí, chce se DC vrátit do polotěžké váhy.

„Jsem šampion polotěžké váhy, dokud ti dva nebudou bojovat. Pokud přijdu o pás těžké váhy, jsem připraven obhajovat v nižší váze“.

Jon Jones, největší Cormierův rival se nechal slyšet, že i on má zájem o souboj s Brockem Lesnarem. DC s tím nesouhlasí a nechce si nechat ujít tučný zisk z případného souboje.

„Abych byl upřímný. UFC se o mě vždy dobře staralo. Vím, že budu bojovat s Lesnarem a není nikdo, kdo by mě o to mohl připravit. Vždy jsme jednali čestně a není tedy důvod, proč by se to mělo měnit“.

Situace je velmi zamotaná. UFC nemá právo DCmu sebrat pás polotěžké váhy, přesto k tomu nejspíše dojde. Derrick Lewis se nechal slyšet, že titulovou šanci si zaslouží Stipe Miočič, kterého UFC neprávem opomíjí. Cormierovou motivací bude vidina balíku peněz od Brocka Lesnara. Pokud ale v říjnu odejde šampion poražen, souboj Jones – Gustafsson pravděpodobně nebude duelem o titul.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here